Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Główna

Zapraszamy na nowy cykl City Docs

W nowym cyklu zaprezentujemy specjalnie wyselekcjonowane dokumenty, które w wiarygodny i pasjonujący sposób opowiadają o największych wyzwaniach współczesności. Po każdym filmie porozmawiamy w gronie ekspertów o tym, jak radzimy sobie z tymi wyzwaniami lokalnie.

Tematem pierwszego spotkania jest “Kryzys klimatyczny”. Pokażemy epicki, kręcony przez 4 lata, wielokrotnie nagradzany film “Antropocen: Epoka człowieka”. Już nikt z nas nie ma wątpliwości, że globalne ocieplenie spowodowane kumulowaniem się gazów cieplarnianych, nie jest mrzonką małej grupy ekologów. Ocieplenie klimatu możemy obserwować na własne oczy.

Po filmie porozmawiamy o tym, jak z kryzysem klimatycznym możemy powalczyć w Wałbrzychu. W naszej dyskusji wezmą udział: Roman Szełemej, Prezydent Wałbrzycha oraz dr Małgorzata Beślerzewska. Rozmowę po filmie poprowadzi red. Agnieszka Szymkiewicz.

O filmie:
Kręcony przez cztery lata z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik i wysokiej jakości sprzętu film dokumentuje formy i przejawy dominacji człowieka nad Ziemią. Weszliśmy w epokę, w której ludzka działalność kształtuje naszą planetę bardziej niż jakakolwiek do tej pory naturalna siła. Antropocen od lat 50. ubiegłego wieku stał się faktem i wyparł epokę halocenu. Czy antropocen to koniec gatunku ludzkiego?

A może początek nowego, niekoniecznie ludzkiego?
Narratorką filmu jest Alicia Vikander, nagrodzona Oscarem za rolę w „Dziewczynie z portretu”.