Scroll down

Zapowiedzi

Nadchodzące premiery

Obraz pożądania

27 marca 2020

Charyzmatyczny Mick Jagger, demoniczny Claes Bang ("Dracula"), uwodzicielska Elizabeth Debicki, gęsta intryga, błyskotliwe dialogi, świetne aktorstwo. Film zamykał zeszłoroczny MFF w Wenecji.

zobacz więcej

Zieja

27 marca 2020

Film o ks. Janie Ziei, działaczu społecznym, świadku wojny 1920 roku, kapelanie AK, współzałożycielu KOR w reżyserii Roberta Glińskiego. Opowieść o człowieku, który nigdy nie był przeciw, lecz zawsze za: życiem, prawdą i wiarą.

zobacz więcej

Prawda

20 marca 2020

Najnowsze dzieło zdobywcy Złotej Palmy, nominowanego do Oscara Hirokazu Koreedy („Złodziejaszki”) i równocześnie pierwszy film w karierze reżysera nakręcony poza granicami ojczystej Japonii.

zobacz więcej

Skłodowska

20 marca 2020

Wystawna, międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki. Historia niezwykłej kobiety, która nie wahała się iść za głosem serca, a dzięki inteligencji, wiedzy i nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn.

zobacz więcej

Nędznicy

20 marca 2020

Film w reżyserii Ladja Ly od swojej premiery na festiwalu w Cannes zachwyca krytyków i widzów na całym świecie. Jeden z najlepszych europejskich filmów minionego roku, prawdziwe odkrycie reżyserskie, nominowany do Oscara i Złotego Globu.

zobacz więcej

Zdrajca

13 marca 2020

Nagrodzony kilkunastominutową owacją na festiwalu w Cannes, gdzie startował w konkursie; oparty na faktach „Zdrajca” w zaskakujący, świeży sposób podejmuje temat mafii za sprawą charyzmatycznego bohatera, który jest zarazem ścigającym i ściganym.

zobacz więcej

Biały, biały dzień

13 marca 2020

Islandzki thriller psychologiczny nagrodzony w Cannes. Historia żalu, zemsty i bezwarunkowej miłości reżysera niezapomnianych, ekstrawaganckich "Zimowych braci".

zobacz więcej

Matthias i Maxime

28 lutego 2020

Najczulszy, najcieplejszy, bezwstydnie romantyczny nowy film Xaviera Dolana jest historią jednego pocałunku, który wstrząsnął starą znajomością, zmącił beztroskie wody młodości i na zawsze odmienił życie tytułowych bohaterów.

zobacz więcej

Emma

28 lutego 2020

Film Emma to adaptacja popularnej komedii autorstwa Jane Austen wydanej w 1815 roku. W głównej roli w produkcji występuje Anya Taylor-Joy (Split).

zobacz więcej

Najświętsze Serce

28 lutego 2020

Intrygujący film fabularno-dokumentalny odkrywa przed widzem sedno kultu, bez którego zrozumienie istoty wiary w Chrystusa staje się niemożliwe.

zobacz więcej

Richard Jewell

Najnowszy dramat od Clinta Eastwooda bazuje na prawdziwej historii ochroniarza, który w czasie Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku znajduje bombę.  Tymczasem media podają fałszywą informację, jakoby to on był terrorystą.

zobacz więcej

Poznajmy się jeszcze raz

31 styczeń 2020

Co byś zrobił, aby raz jeszcze poczuć pierwszą miłość? Ile byś dał, by na nowo przeżyć najpiękniejszy dzień swojego życia? Powrót do cudownych chwil może mieć wysoką cenę. Kinowy przebój we Francji (ponad milion widzów po dwóch tygodniach wyświetlania!).

zobacz więcej