Edukacja

Opis programu:

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową MEN.


Kino Apollo Wałbrzych:
https://nhef.pl/program/miasta/walbrzych

NHEF w tym roku także w wersji online

W nowym roku szkolnym 2020/21 zapraszamy do udziału w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej nie tylko w kinach, ale także przez Internet. Prezentacja programu i start zapisów już 15 września na stronie nhef.pl.

NHEF online to filmy dostosowane do wszystkich poziomów edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To cykle oparte na 4 tytułach, prelekcje, omówienie filmów i tutoriale warsztatów plastycznych w formie nagrań, karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne do pobrania.

Oferujemy cykle dla każdego poziomu nauczania, a w każdym z nich po 4 filmy . Przygotowaliśmy:

 • dla przedszkoli – 2 cykle
 • dla klas I-III – 3 cykle
 • dla klas IV-VI – 3 cykle
 • dla klas VII-VIII – 1 cykl
 • dla szkół ponadpodstawowych – 1 cykl

Online zobaczymy ulubione przez widzów filmy m.in: polską serię „Basia”, „Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka”, „Solan i Ludwik – Misja Księżyc”, „Old Boys”, „Bergman – Rok z życia”.

Z nowości pojawią się m.in.: „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu”, „Operacja Mumia”, „Szczęściara” oraz „Binti”. 

NHEF online terminy:

Cena za pojedynczy dostęp 8 zł dla osoby. Filmy dopełnią prelekcje, warsztaty oraz omówienia po seansie. W zależności od wieku widzów będzie to 5-15 min lub 10-20 min.

Ponadto, do każdego filmu przygotowaliśmy materiały dydaktyczne dla nauczycieli i analizy psychologiczne, z którymi mogą zapoznać się również opiekunowie. Filmy można wygodnie obejrzeć w domu i omówić wspólnie z nauczycielem w trakcie lekcji online.

Edycja online NHEF 2020/21 daje nowe możliwości dostępu do naszego programu dla uczniów, którzy wcześniej nie mieli możliwości zapoznać się z naszymi tytułami. Serdecznie zachęcamy nowych widzów do zapoznania się z informacjami na temat naszego projektu edukacji filmowej NHEF, który realizujemy od 15 lat.

Szczegóły dostępne na www.nhef.pl.

Informacje dotyczące bezpieczeństwa w kinie

Dla bezpieczeństwa Waszego i naszych pracowników obsługa kina będzie pracować w maseczkach. Przy kasach staną przezroczyste przegrody, mamy też terminale płatnicze i miło będzie, jeśli zachcecie płacić kartą, a nie gotówką. Zachęcamy też do kupowania biletów online.

Abyście zawsze mieli pewność, że przychodzicie do czystego kina, regularnie odkażane będą fotele, stoliki, poręcze, klamki i wszelkie inne powierzchnie, z którymi się stykacie.

Poprosimy Was o:

 • zdezynfekowanie dłoni – przy wejściach do kina czekają na Was dozowniki z płynem antybakteryjnym,
 • poruszanie się po kinie w maseczkach – dotyczy to wszystkich przestrzeni kina, prosimy nie ściągać maseczek w trakcie seansów
 • zachowanie odpowiedniego dystansu (na sali kinowej obok siebie mogą siedzieć jedynie osoby mieszkające razem).
 • wypełnienie krótkiego oświadczenia w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19. Oświadczenie dla osób poniżej 18 roku życia wypełnia rodzic. Oświadczenia są dostępne w kinie, można też je wcześniej pobrać, wypełnić i przekazać obsłudze kina:
 • Oświdczenie uczestnika DCF
 • Oświdczenie uczestnika DCF – dziecko

W związku z tym, że po każdym seansie będziemy potrzebowali przerwy na wietrzenie sal i dokładne ich przygotowanie na wizytę kolejnych widzów, zwiększymy odstępy między seansami.