Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Główna

Pociąg – Krótka Historia Polskiego Kina – 26.03.2023

Kolejny film z cyklu Krótka Historia Polskiego Kina. Tym razem w będzie to uniwersalna historia o miłości, czyli film ,,Pociąg” w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. Na pokaz zapraszamy w niedzielę 26 marca o godz. 14.00. Bilety: 13 zł.

Czytaj całość
Główna

Popiół i diament – Krótka Historia Polskiego Kina

Przegląd Krótka Historia Polskiego Kina zrodził się z miłości do kina i ogromnej potrzeby przywrócenia na srebrny ekran najwybitniejszych dzieł polskiej kinematografii. W niedzielę 26 lutego o godz. 14.00 zapraszamy na pokaz nagrodzonego na festiwalu w Wenecji dramatu “Popiół i diament” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Bilety: 13 zł.

Czytaj całość
Główna

“Plan na miłość” – premiera 24 lutego

Urocza komedia twórców „Notting Hill”, „Dziennik Bridget Jones” i „To właśnie miłość”). Zobaczymy zupełnie nowe, współczesne podejście do uwielbianego gatunku, w którym angielski styl i humor łączą się z egzotyką odległego wschodu w ujmującej opowieści o miłości, która nie zna granic.

Czytaj całość
Główna

“Niebezpieczni dżentelmeni” w gwiazdorskiej obsadzie

Jak poradzić sobie ze skutkami zakopiańskiej imprezy, na której ktoś (dosłownie) zaliczył zgon, a wywołany alkoholem i narkotykami KAC GIEWONT pozostawił tęgie RYSY w świadomości i pamięci wszystkich uczestników? Czegoś takiego w polskim kinie jeszcze nie było. Ta historia mogła się wydarzyć, ale nie znajdziecie jej na kartach podręczników.

Czytaj całość