Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Główna

“Ludzki głos” Almodovara w DKF-ie – 16.06.2021

Sensacja festiwalu w Wenecji, hołd złożony największej europejskiej aktorce przez ikonę europejskiego kina. „Ludzki głos” to pierwszy wspólny film Pedra Almodóvara i Tildy Swinton, a zarazem pierwszy zrealizowany po angielsku tytuł w dorobku hiszpańskiego reżysera.

Czytaj całość
Główna,Książka na Ekranie

“Piknik pod wiszącą skałą” w cyklu Książka na Ekranie – 22.06.2021

We wtorek 22 czerwca o godz. 18.00 w cyklu Książka na Ekranie zobaczymy „Piknik pod wiszącą skałą”, który należy do najbardziej zagadkowych i zmysłowych filmów, jakie kiedykolwiek nakręcono. Nic dziwnego, skoro jego reżyserem jest szaman kina Peter Weir. Dzięki tej ekranizacji postwiktoriańska powieść australijskiej pisarki Joan Lindsay zyskała gigantyczną popularność i rezonans.

Czytaj całość
Główna

“Minari” – pokazy przedpremierowe

Film „Minari” w reżyserii Lee Isaaca Chunga, z rewelacyjnymi rolami Stevena Yeuna i Yuh-jung Youn, otrzymał Złoty Glob w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny, a Yuh-Jung Youn zdobyła Oscara za najlepszą kobiecą rolę drugoplanową

Czytaj całość
Główna

“Ojciec” – laureat dwóch Oscarów

Laureat dwóch Oscarów za najlepszy aktor pierwszoplanowy – sir Anthony Hopkins oraz za najlepszy scenariusz adaptowany – Christopher Hampton i Florian Zeller. Przejmujący obraz o przemijaniu i miłości.

Czytaj całość