Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Główna

Debiut reżyserski Agnieszki Holland na festiwalu Olgi Tokarczuk w Kinie Apollo

W środę 21 lipca o godz. 18.00 zapraszamy na  projekcję “Aktorów prowincjonalnych” uważanych za debiut reżyserski Agnieszki Holland. Jest to zarazem jeden z filmów retrospektywy Agnieszki Holland, której tegoroczna edycja właśnie trwa. W obsadzie zobaczymy Halinę Łabonarską znaną obecnie z filmów “Korona Królów”, “Smoleńsk” czy “Na dobre i na złe” a także Tadeusza Huka, Ewę Dałkowską czy Jerzego Stuhra. Wstęp na pokaz jest bezpłatny, a wejściówki będzie można odbierać w kasie kina od 19 lipca.

Większość wydarzeń organizowanych jest tradycyjnie już w Nowej Rudzie, mieście, z którym związała się Olga Tokarczuk. Polska Noblistka jest jedną z głównych organizatorek festiwalu powołanego do życia w 2015 roku.

Osadzony w przyrodzie, ukazujący ogromny wachlarz atrakcji turystycznych, noworudzki „Festiwal Góry Literatury”, corocznie przyciąga rzesze turystów, fanów literatury, muzyki, sztuki, filmu i tańca. Bogaty program artystyczny, warsztaty literackie, spotkania autorskie zawsze w wyjątkowych, historycznych miejscach Dolnego Śląska. Pokazy, spotkania i dyskusje organizowane są w Zamku Książ – tu debatę pt. “Feminizm, gender i inne potwory” poprowadzi Magdalena Środa; we Włodowicach (Scena pod Wiatami – tu głównie koncerty, np. Fisz, Emade i Tworzywo), w Ścinawce Średniej, Świdnicy, Radkowie, w Zamku Sarny, w Sokołowsku oraz w Wałbrzychu.

I właśnie w naszym kinie Karolina Korwin Piotrowska i Jagoda Szelc poprowadzą pokaz specjalny. W środę 21 lipca o godz. 18.00 odbędzie się projekcja “Aktorów prowincjonalnych” uważanych za debiut reżyserski Agnieszki Holland. Jest to zarazem jeden z filmów retrospektywy Agnieszki Holland, której tegoroczna edycja właśnie trwa. W obsadzie zobaczymy Halinę Łabonarską znaną obecnie z filmów “Korona Królów”, “Smoleńsk” czy “Na dobre i na złe” a także Tadeusza Huka, Ewę Dałkowską czy Jerzego Stuhra.

Wstęp na pokaz jest bezpłatny, a wejściówki będzie można odbierać w kasie kina od 19 lipca.