Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Dyskusyjny Klub Filmowy,Główna

DKF on-line: “Boyhood”

19 maja o godzinie 18.00 zapraszamy na prelekcję na temat niesamowitego filmu „Boyhood”, którego realizacja zajęła prawie 12 lat. To imponujący eksperyment, ale przede wszystkim wspaniała nowatorska opowieść o blaskach i cieniach dorastania.

Wyjątkowa opowieść o dzieciństwie, dojrzewaniu, chłopięcych doznaniach, poznawaniu świata. Jak mówi reżyser i scenarzysta filmu, “Boyhood” to po prostu film obyczajowy o przeżyciach, o codzienności, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Ta historia może być lustrem, w którym ma szansę przejrzeć się każdy widz. Obsadzie przewodzą Ethan Hawke i Patricia Arquette grający rodziców Masona ( Ellar Coltrane) – chłopca, który dosłownie dorasta na ekranie przed naszymi oczami. Ten film przedstawia dzieciństwo, jak żaden inny wcześniej. Ścieżkę dźwiękową tworzą utwory z list przebojów, wśród nich „ Yellow” zespołu Coldplay oraz „ Deep Blue” w wykonaniu Arcade Fire. 

“Boyhood” jest jak kapsuła czasu, w której zamknięto wspomnienie dzieciństwa aż po próg dojrzałości, jest to również portret wspaniałych relacji rodzinnych.

Film z łatwością można znaleźć w legalnych źródłach w internecie oraz na platformach streamingowych, a my zapraszamy Was na prelekcję, którą wygłosi dla Was Klaudia Małota.