Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Dyskusyjny Klub Filmowy,Główna

Dyskusyjny Klub Filmowy – Oppenheimer – 21.02.2024

W swoim nowym dziele Christopher Nolan opowiada o jednej z najciekawszych postaci XX wieku, człowieku uchodzącym za ojca bomby atomowej. Biografia J. Roberta Oppenheimera otrzymała aż 13 nominacji do Oscarów. Na pokaz zapraszamy w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego w środę 21 lutego o godz. 18.00. Bilety: 13 zł.

Najnowszy film Christophera Nolana to opowieść o jednym z największych geniuszy XX wieku, fizyku Juliuszu Robercie Oppenheimerze. Amerykański naukowiec uznawany jest za ojca bomby atomowej. Podczas II wojny światowej był szefem naukowym tzw. Projektu Manhattan, przedsięwzięcia mającego na celu stworzenie broni atomowej.

Oppenheimer słynął nie tylko jako znakomity naukowiec, ale również świetny organizator, charyzmatyczny lider i ekscentryczny wykładowca. Był erudytą, fascynatem filozofii i języków Wschodu, według otoczenia posiadał jednak skłonności do depresji i autodestrukcji. Po latach przyznał, że na widok pierwszego, testowego wybuchu bomby atomowej przyszedł mu na myśl cytat ze świętej księgi hinduizmu Bhagawadgita: Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów.