Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Główna

„Long Story Short Film Festival” w Dolnośląskim Centrum Filmowym

Long Story Short Film Festival to nowy projekt Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Festiwal w całości odbędzie się w sieci w dniach 17-24 maja 2020. Zapraszamy twórców filmowych do zgłaszania swoich krótkich metraży do konkursu.

Filmy zgłoszone do konkursu festiwalowego będą oceniane w trzech kategoriach: fabuła, dokument i animacja. Do konkursu mogą stanąć polscy twórcy z filmami nie dłuższymi niż 45 minut i zrealizowanymi po 1 stycznia 2018 roku. Filmowcy powalczą o statuetkę Salamandry oraz czek na 3 tysiące złotych. Termin zgłoszeń mija 5 maja. Zwycięzców wybierze jury, do którego zaproszeni zostali ludzie ze świata filmu, literatury i muzyki. Przewidzieliśmy również nagrody publiczności i dziennikarzy.

Regulamin konkursu festiwalowego oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.shortfestival.pl.

Long Story Short Film Festival

W ramach festiwalu zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt  polskich filmów krótkometrażowych. W programie, który ogłoszony zostanie 10 maja, znajdą się filmy fabularne, dokumentalne i animowane. Zarówno nagradzane już wcześniej produkcje znanych twórców, jak i nowe dzieła, które zostaną zgłoszone do festiwalowego konkursu. Filmy konkursowe oceniane będą w trzech kategoriach: fabuła, dokument i animacja. Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane od 17 kwietnia do 5 maja włącznie.

Tegoroczna edycja festiwalu to dwie główne sekcje: „Konkurs” i „Panorama”. W sekcji konkursowej widzowie obejrzą filmy wyselekcjonowane z nadesłanych zgłoszeń. Z kolei „Panorama” to pomysł na zaprezentowanie filmów krótkometrażowych znanych i cenionych twórców,  m.in. Agnieszki Smoczyńskiej czy Jana Komasy.

Dolnośląskie Centrum Filmowe, które jest organizatorem Long Story Short Film Festival to Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego. DCF zajmuje się szerokim przekrojem działalności filmowej na terenie Dolnego Śląska: od prowadzenia kin, poprzez współorganizację festiwali, przeglądów i pokazów specjalnych, edukację filmową, po wspieranie produkcji filmowych (poprzez dofinansowania w Dolnośląskim Konkursie Filmowym i działalność Wroclaw Film Commission). Kina należące do DCF to miejsca spotkań filmowych z ambitnym repertuarem stanowiącym szeroki wybór światowego, europejskiego i polskiego kina, oparty głównie na „studyjnych”, „art-housowych” propozycjach.