Scroll down

Iluzja

Debiut fabularny Marty Minorowicz to pełna tajemnic, przejmująca opowieść o sile ludzkiego ducha, próbie radzenia sobie z trudnymi przeżyciami i odkrywaniu siebie na nowo. Grająca główną rolę Agata Buzek, poprzez swoją naturalną duchowość i ezoteryczność, wprowadziła do filmu wyjątkowy klimat noir.

 

Opis

Iluzja

Iluzja

Słyszeliście kiedyś o Pando? To największy organizm na świecie: wygląda jak skupisko topoli, ale w rzeczywistości wszystkie pnie mają to samo DNA i wyrastają z jednego systemu korzeniowego. Gdy ktoś się po nim przechadza, może odnieść wrażenie, że idzie przez las, ale nie ulegajcie iluzji – to jedno gigantyczne drzewo. Tłumaczy to uczniom nauczycielka Hanna (Agata Buzek). Wkrótce jednak przerywa lekcje – mimo prób zachowania pozorów normalności nie jest w najlepszej kondycji. Kilka miesięcy wcześniej zaginęła jej nastoletnia córka. Policja jest bezradna, niebawem ma zamknąć sprawę, dlatego Hanna szuka z mężem (Marcin Czarnik) alternatywnych rozwiązań: detektywów, jasnowidzów, w końcu rozpoczyna własne śledztwo. Jednak coraz trudniej przychodzi jej – podobnie jak widzowi – odróżnić rzeczywistość od iluzji...

Kręcony w magicznych trójmiejskich pejzażach film Marty Minorowicz, autorki pokazywanego na Berlinale poetyckiego filmu Zud, łączy elementy kryminału z psychologicznym portretem osoby, której świat zakrzywił się i stracił ostrość. 

  • Reżyser Marta Minorowicz
  • Premiera 9 września 2022
  • Długość 90'
  • Kraj Polska 2022

Godziny seansów