Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Główna

Powrót oscarowych zwycięzców

Już w ten weekend (16-17 marca) zapraszamy na specjalne pokazy oscarowych hitów! W sobotę o 13:00 “Biedne istoty” Yorgosa Lanthimosa, a w niedzielę, o tej samej godzinie, “Oppenheimer” – film, który zgarnął najwięcej Oscarów. Nie przegapcie szansy na przeżycie kinowych arcydzieł na dużym ekranie!

“Biedne istoty” – sobota, godz. 13:00

niesamowita opowieść o ewolucji Belli Baxter (Emma Stone), młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera (Willem Dafoe). Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty w towarzystwie sprytnego i rozpustnego prawnika, Duncana Wedderburna (Mark Ruffalo). Wolna od uprzedzeń swoich czasów, Bella z determinacją dąży do celu, jakim jest walka o równość i niezależność.

Ten wyjątkowy film, w którym Emma Stone wcieliła się w główną rolę, nie tylko zapewnił jej Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową, ale również otrzymał nagrody za charakteryzację, kostiumy i scenografię, zgarniając łącznie cztery statuetki.

“Oppenheimer” – niedziela, godz. 13:00

Bezdyskusyjny bohater minionej ceremonii Oscarów. Uhonorowany nagrodą za najlepszy film roku oraz sześcioma innymi Oscarami, film ten jest niezbędnym elementem dla każdego miłośnika kina poszukującego produkcji o najwyższej wartości artystycznej.

W swoim nowym dziele Christopher Nolan opowiada o jednej z najciekawszych postaci XX wieku, człowieku uchodzącym za ojca bomby atomowej. Biografia J. Roberta Oppenheimera traktowany jest przez amerykańską prasę, jak jeden z murowanych kandydatów do Oscarów.