Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Główna

“Uzależnieni od ekranu”: film + dyskusja

12 września o godz. 15.00 zapraszamy na pokaz filmu “Uzależnieni od ekranu”. Po seansie porozmawiamy nie tylko o uzależnieniu od Internetu dzieci, ale również dorosłych. Co dzieje się z naszą psychiką i zdrowiem, kiedy nadużywamy ekranu? Jak się chronić i walczyć z uzależnieniem? Z widzami spotka się dr Anetta Pereświet-Sołtan – psycholog i Waldemar Chudziak – dziennikarz. Bilety: 14 zł.

Filmowa analiza coraz bardziej powszechnego uzależnienia od ekranu. Wraz z rozwojem i postępem technologii rośnie liczba ludzi, w tym w dużym stopniu dzieci, nałogowo korzystających z urządzeń elektronicznych. Badania dowodzą, że 70% ludzi spędza od trzech do pięciu godzin dziennie ze smartfonem. Stał się on dziś obsesyjno-kompulsywną religią, wynoszącą nas z banału codziennego życia do banału naszych nierealnych cyfrowych marzeń i aspiracji.

Dlaczego tak wielu z nas bezrefleksyjnie oddaje cały swój wolny czas cyfrowym bożkom? Jakie nasze potrzeby zaspokajają działania w sieci? Czy i kiedy nastąpi moment przesycenia? Po seansie te i wiele innych kwestii poruszą z widzami kina Apollo dr Anetta Pereświet-Sołtan – psycholog i Waldemar Chudziak – dziennikarz. Porozmawiamy nie tylko o uzależnieniu od Internetu dzieci, ale również dorosłych. Co dzieje się z naszą psychiką i zdrowiem, kiedy nadużywamy ekranu? Jak się chronić i walczyć z uzależnieniem?